PVC podlahy

CV (Cushion Vinyl) podlahová krytina neboli měkčené PVC je v současné době nejžádanější hladkou podlahovinou. PVC je cenově dostupné, nenáročné na úklid a příjemné na došlap. Jeho obliba stále roste, vzhledem k modernímu provedení a dokonalé imitaci přírodních materiálů jako jsou prkna, parkety, dlažba, lité podlahy, linolea apod. Na rozdíl od laminátových plovoucích podlah je výrazně teplejší a má minimální kročejový hluk.

PVC nabízíme v různých šířkách, což umožňuje jednoduchou pokládku bez nastavování pásů a s nižším odpadem z prořezu.

Vinylové podlahy (vinyl)

Odolné zátěžové PVC vhodné do komerčních i bytových prostor. Vinyl je heterogenní podlahová krytina z tvrzeného PVC, který se skládá z několika na sebe nalisovaných vrstev. V současné době je vinyl vnímán především ve formě lamel, které se lepí k podkladu jedna vedle druhé bez nutnosti spojování nebo svařování. Díky ochranné vrstvě z polyuretanu (PUR) a silné nášlapné vrstvě je jeho povrch vysoce odolný proti opotřebení, odolný proti vodě a snadný na údržbu. Vinyl se vyrábí ve spoustě dekorů věrohodně imitujících dřevo, dlažbu nebo kámen. Vinylové lamely se hodí do členitých prostorů a místností, protože u nich vzniká menší prořez než u PVC v rolích. Celoplošné nalepení zajišťuje příjemnou akustiku a možnost použití pro podlahové topení.

Vinylové plovoucí podlahy

Jedná se o kombinaci vinylové a plovoucí podlahy. Montáž je prováděna bez lepidlovým spojováním podlahy pomocí zacvakávacích zámků podobných jako u klasické plovoucí podlahy. Jednotlivé lamely jsou složeny z korku, HDF desky a vinylové designové vrstvy. Pokud potřebujete dodržet konstrukční výšku a nehodí se standardní vinylová podlaha, je tedy možné použít vinylovou plovoucí podlahu. Má podobnou charakteristiku jako klasický vinyl, tzn. moderní vzory imitující dřevo a kámen, snadná údržba, vysoká odolnost a heterogenní povrch vhodný pro občanskou i komerční výstavbu.

Linoleum

Linoleum je pestrobarevný přírodní materiál s dlouhou životností. Jedná se o homogenní podlahovou krytinu, která má v celé své tloušťce stejné složení a provedení. Nášlapná vrstva je shodná s tloušťkou podlahoviny. Název vychází z jeho základní složky, kterou je lněný olej. Jako další suroviny pro jeho výrobu se používají pryskyřice, vápenec, korková drť a dřevitá moučka. K dosažení živých barev se využívají netoxická přírodní barviva. Tyto materiály a pigmenty jsou pod vysokým tlakem nanášeny na jutovou textilii.

Linoleum i v současné době představuje 100% přírodní produkt, který je biologicky odbouratelný a nenarušuje přírodní prostředí. Vzhledem k jeho složení disponuje vysokou zvukovou a tepelnou izolací. Je snadno udržovatelné a má nižší nároky na pravidelnou péči. Pro své hygienické a nealergické vlastnosti je využíváno v prostorách, kde žijí alergici, v nemocnicích a zdravotnických zařízeních.

Koberce

Koberec jako podlahová krytina plní v interiéru několik funkcí, pohlcuje prach a nečistoty, pruží při chůzi, čímž tlumí hluk a zlepšuje akustiku v místnosti a vytváří pocit komfortu.

Celoplošný koberec by měl být vybírán dle předpokládaného stupně zatížení. Dalším kritériem pro výběr je materiál, z kterého je koberec zhotoven, tzn. druh použitého vlákna.

Rozdělení dle výrobních materiálů

Přírodní vlákna

 • Vlna – jedná se o nejpopulárnější přírodní materiál pro koberce. Koberce z vlny mají nejdelší životnost. Vhodná pro výrobu smyčkových a vlasových koberců pro svoji pružnost a návrat do původního stavu po působení tlaku.
 • Hedvábí – vlastnostmi se příliš neliší od vlny, navíc je choulostivé na sluneční světlo.
 • Bavlna, len – rostlinné vlákno vyznačující se tím, že hoří jako papír. Hodně se špiní, hůře čistí a snadno se mačká.
 • Juta – UV ochrana, antistatické vlastnosti, vysoká odolnost, pevnost v tahu a odolnost proti mikroorganismům.
 • Kokos – vysoká odolnost, pevnost v tahu a dobře izoluje zvuk.
 • Sisal – odolnost proti povětrnostním vlivům, pevnost v oděru a odolnost proti vlhku.

Syntetická (umělá vlákna)

 • Polyamid (PA) – nejpoužívanější materiál pro výrobu kobercového vlákna. Použití v bytových i komerčních prostorách. Dlouhá životnost a všestrannost, vysoká pevnost a pružnost, snadné udržování a čištění.
 • Polyester (PES) – vhodný pro použití v bytových a méně frekventovaných komerčních prostorách. Pevný, světlu odolný, malá navlhavost a odolný proti mikroorganismům.
 • Polypropylen (PP) – vhodný do bytových prostor, kvůli menší zátěži. Nejlehčí z kobercových vláken, odolný proti znečištění a skvrnám, odolný proti oděru, elastický a málo navlhavý.
 • Polyakrylnitril (PAN) – odolný proti světlu, povětrnostním podmínkám a mikroorganismům. Nižší žmolkování na úkor pevnosti. Pružné a měkké vlákno vhodné k mísení s vlnou nebo jako alternativa k vlněným výrobkům.

Rozdělení dle struktury nášlapné vrstvy

 • Smyčkové – vrstva tvořena stejně velkými smyčkami, které tvoří jednotný povrch. Hustota smyček určuje životnost a odolnost koberce. Dobře se udržují a dlouho vydrží. Dodávají se v melírovaných vzorech, aby nebyla vidět špína. Vhodné do vstupních hal, chodeb a schodišť. Čím jsou smyčky vyšší, tím je chůze po koberci příjemnější a komfortnější s pocitem většího tepla.
 • Střižené (velurované) – vrstva vznikne zastřižením konců smyček na stejnou délku. Koberce mohou mít různou výšku a hustotu vlasu. Nezanechávají stopy po chůzi, odolné proti znečištění, vytváří luxusní a hladký povrch. Dle zátěžové třídy je možné použít v pokojíčkách, dětských školkách, hotelových pokojích a reprezentativních kancelářích.

Rozdělení dle techniky výroby

 • Všívané – naprostá většina kobercových podlahových krytin. Vlákna jsou všívána do nosné tkaniny a vytváří smyčky (nášlap smyčkový). V případě výroby střižených nášlapů jsou tyto smyčky zastřiženy na požadovanou délku.
 • Vpichované – vznikají vpichováním vzájemně propletených vláken do nosné tkaniny. Velkým pozitivem je snadná údržba a nízká cena. Pro své vlastnosti a vzhled jsou určeny spíše pro kanceláře a nereprezentativní prostory.

Nabízíme bytové a komerční koberce v různých typových provedeních, materiálech, šířích a moderních barvách. Dále jako praktický doplněk chodeb a schodišť u nás zakoupíte běhouny různých šířek.

Kusové koberce

Kusové koberce skvěle doplní každý interiér, dodají mu styl, dotváří příjemnou atmosféru a plní užitnou funkci.

Nabízíme kusové koberce v moderním i klasickém provedení, které určitě vyhoví vašemu vkusu, prostorové dispozici a barevné kombinaci interiéru. Vyberete si z nepřeberných variant plných nápaditých dezénů, barev, velikostí a tvarů v mnoha kvalitách ze syntetických i přírodních materiálů.

Korkové podlahy

Korek je odolný přírodní materiál, který se vyrábí z kůry dubu korkového. Díky jeho vlastnostem si zaslouží označení teplá a tichá podlahovina, protože zůstává teplý na dotek a tlumí kročejový hluk. Jedná se o extrémně elastický materiál, který je šetrný k vašim kloubům a vydrží silné zatížení. Korková podlaha je vynikající přírodní izolant, čímž zabraňuje úniku tepla. Je nealergický, antistatický, odolávající plísním i škůdcům. Vzhledem k jeho struktuře nepřitahuje a nezadržuje prach, není tudíž náročný na úklid. Vytváří antistresové prostředí.

Jeho nevýhodou je oxidace (zesvětlání) na slunečním světle.

Korkové podlahy dodáváme ve čtvercích, které se lepí na vyrovnaný podklad nebo v systému zámkové plovoucí podlahy.

Související sortiment

 • Přechodové, schodové a ukončovací profily
 • Soklové a obkladové lišty
 • Stavební chemie
 • Laky a lepidla
 • Dřevotřískové desky a OSB desky
 • Podložky pod podlahy
 • Podložky pod nábytek a kolečkové židle

Služby

 • Poradenství a konzultace při výběru podlahové krytiny
 • Zaměření, příprava podkladu a měření vlhkosti. Před pokládkou podlahové krytiny je nutná příprava podkladu, která má vliv na životnost, funkci a dobrý vzhled nové podlahy.
 • Pokládka podlahových krytin
 • Renovace podlah

Veškerý výše uvedený sortiment podlah je k dispozici v naší vzorkové prodejně ve Velkém Meziříčí.